B82144F2272K000
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B82144F2272K000
Descripción:
FIXED IND 2.7UH 3.55A 60 MOHM TH
En stock : 2061
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 5.4A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq 60 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 3.55 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.256" Dia x 0.362" L (6.50mm x 9.20mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 60mOhm Max
Inductance 2.7 µH
Series LBC
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 120MHz