B82432A1104K000
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B82432A1104K000
Paquete:
1812 (4532 Metric)
Descripción:
FIXED IND 100UH 145MA 4.7OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 40 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.126" (3.20mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 145 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1812 (4532 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 4.7Ohm Max
Inductance 100 µH
Series SIMID
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 2-SMD, J-Lead
Frequency - Self Resonant 6.5MHz