B82432A1122J000
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B82432A1122J000
Descripción:
FIXED IND 1.2UH 560MA 320MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq 25 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.126" (3.20mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 560 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 320mOhm Max
Inductance 1.2 µH
Package / Case 2-SMD, J-Lead
Frequency - Self Resonant 250MHz