B82432A1333K000
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B82432A1333K000
Descripción:
FIXED IND 33UH 230MA 1.85OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 45 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.126" (3.20mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 230 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.85Ohm Max
Inductance 33 µH
Package / Case 2-SMD, J-Lead
Frequency - Self Resonant 10.5MHz