B82464G2272M
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B82464G2272M
Descripción:
FIXED IND 2.7UH 3.85A 19MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 4.25A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.85 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.409" L x 0.409" W (10.40mm x 10.40mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 19mOhm Max
Inductance 2.7 µH