B82472D6103M000
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B82472D6103M000
Descripción:
FIXED IND 10UH 2.3A 105 MOHM SMD
En stock : 9985
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
DC Resistance (DCR) - Parallel 52.5mOhm Max
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Tolerance ±20%
Current Saturation - Series 1.875 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Product Status Active
Number of Coils 2
DC Resistance (DCR) - Series 210mOhm Max
Inductance - Connected In Series 40 µH
Ratings AEC-Q200
Series B82472D6
Current Saturation - Parallel 3.75 A
Package / Case Nonstandard
Current Rating - Series 2.3 A
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Height 0.189" (4.80mm)
Package Tape & Reel (TR)
Inductance - Connected In Parallel 10 µH