B82476B1472M100
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B82476B1472M100
Descripción:
FIXED IND 4.7UH 5.3A 16.5MOHM SM
En stock : 8175
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 5.4A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 5.3 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.510" L x 0.370" W (12.95mm x 9.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 16.5mOhm Max
Inductance 4.7 µH