B82498F1122J000
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B82498F1122J000
Paquete:
0805 (2012 Metric)
Descripción:
FIXED IND 1.2UH 220MA 650MOHM SM
En stock : 3682
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 20 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 220 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.091" L x 0.067" W (2.30mm x 1.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 650mOhm Max
Inductance 1.2 µH
Series SIMID
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 420MHz