BL300-02-A
GCT
Producto No:
BL300-02-A
Descripción:
WIRE TRAP PUSH IN, SMT, 2.40MM P
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Number of Positions 2
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 4A
Contact Finish Tin
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount, Right Angle
Fastening Type -
Product Status Obsolete
Wire Gauge 22-24 AWG
Series BL300
Mfr GCT
Pitch 0.094" (2.40mm)