Hogar / TRIACs / BT131-800D,412
minImg
BT131-800D,412
WeEn Semiconductors
Producto No:
BT131-800D,412
Paquete:
TO-92-3
Descripción:
TRIAC SENS GATE 800V 1A TO92-3
En stock : 9996
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 10 mA
Configuration Single
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.5 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 5 mA
Triac Type Logic - Sensitive Gate
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-92-3
Voltage - Off State 800 V
Series -
Package / Case TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads
Mfr WeEn Semiconductors
Package Bulk
Current - On State (It (RMS)) (Max) 1 A
Base Product Number BT131
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 12.5A, 13.7A