CCH1.25BK50
Techflex
Producto No:
CCH1.25BK50
Fabricante:
Techflex
Descripción:
EXPAND SLEEVE 1.25" X 50' BLACK
Guía del usuario
Operating Temperature -
Color Black
Material Polyethylene Terephthalate (PET)
Liquid Protection Gasoline Resistant, Moisture Resistant
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Type Attributes Expandable
Series Clean Cut® HD
Type Sleeve
Length 50.00' (15.24m)
Diameter - Inside, Non-Expanded 1.250" (31.75mm)
Environment Protection -
Mfr Techflex
Diameter - Outside, Non-Expanded -
Abrasion Protection Abrasion and Cut Resistant, Fray Resistant
Diameter - Inside, Expanded 2.250" (57.15mm)
Wall Thickness 0.029" (0.72mm)