CI160808-56NJ
Bourns Inc.
Producto No:
CI160808-56NJ
Fabricante:
Bourns Inc.
Paquete:
0603 (1608 Metric)
Descripción:
FIXED IND 56NH 300MA 1 OHM SMD
En stock : 2173
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 10 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1Ohm Max
Inductance 56 nH
Series CI160808
Type Multilayer
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 750MHz