CI201210-33NJ
Bourns Inc.
Producto No:
CI201210-33NJ
Fabricante:
Bourns Inc.
Paquete:
0805 (2012 Metric)
Descripción:
FIXED IND 33NH 300MA 600MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 15 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 600mOhm Max
Inductance 33 nH
Series CI201210
Type Multilayer
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 1GHz