CM201212-10NKL
Bourns Inc.
Producto No:
CM201212-10NKL
Fabricante:
Bourns Inc.
Paquete:
0805 (2012 Metric)
Descripción:
FIXED IND 10NH 540MA 200MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 10 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.058" (1.47mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 540 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.050" W (2.00mm x 1.27mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 200mOhm Max
Inductance 10 nH
Series CM201212
Type Wirewound
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 3.3GHz