CM252016-39NKL
Bourns Inc.
Producto No:
CM252016-39NKL
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
FIXED IND 39NH 215MA 550MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -20°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 15 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.063" (1.60mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 215 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 550mOhm Max
Inductance 39 nH
Series CM252016
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 890MHz