CON-3/24/75
Hartland Controls/Littelfuse
Producto No:
CON-3/24/75
Descripción:
CONTACTOR 3P 24V 75A
En stock : 8
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Switching Voltage 600VAC - Max
Termination Style Screw Terminal, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Contact Rating (Current) 75 A
Mounting Type Chassis Mount
Must Release Voltage 6 VAC
Product Status Discontinued at Digi-Key
Contact Form 3PST-NO (3 Form A)
Series HCD
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Mfr Hartland Controls/Littelfuse
Coil Voltage 24VAC
Must Operate Voltage 18 VAC