CPEX2622L-220MC
CODACA
Producto No:
CPEX2622L-220MC
Descripción:
THT HIGH CURRENT POWER INDUCTORS
En stock : 120
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 37A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.984" (25.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 28 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.043" L x 0.874" W (26.50mm x 22.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 3.48mOhm Max
Inductance 22 µH