CPEX2722-150MC
CODACA
Producto No:
CPEX2722-150MC
Fabricante:
CODACA
Paquete:
Vertical, 4 PC Pin
Descripción:
HIGH CURRENT POWER INDUCTORS
En stock : 166
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 63A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.898" (22.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 25 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.075" L x 0.846" W (27.30mm x 21.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Vertical, 4 PC Pin
Ratings -
DC Resistance (DCR) 4.1mOhm Max
Inductance 15 µH