CPEX3635L-150MC
CODACA
Producto No:
CPEX3635L-150MC
Descripción:
THT HIGH CURRENT POWER INDUCTORS
En stock : 60
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 71A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 1.346" (34.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 62 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.417" L x 1.406" W (36.00mm x 35.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.15mOhm Max
Inductance 15 µH