CPEX4141L-500MC
CODACA
Producto No:
CPEX4141L-500MC
Fabricante:
CODACA
Paquete:
Vertical, 2 PC Pin
Descripción:
FIXED IND 50.0H 48.0A 2.79M DIP
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 44A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Height - Seated (Max) 1.535" (39.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 48 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.635" L x 1.614" W (41.50mm x 41.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Vertical, 2 PC Pin
DC Resistance (DCR) 2.79mOhm Max
Inductance 50 µH