CW201212-4N7J
Bourns Inc.
Producto No:
CW201212-4N7J
Fabricante:
Bourns Inc.
Paquete:
0805 (2012 Metric)
Descripción:
FIXED IND 4.7NH 600MA 60MOHM SMD
En stock : 7686
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 60 @ 1GHz
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.083" L x 0.059" W (2.10mm x 1.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 60mOhm
Inductance 4.7 nH
Series CW201212
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 5.8GHz