CW252016-82NG
Bourns Inc.
Producto No:
CW252016-82NG
Paquete:
1008 (2520 Metric)
Descripción:
FIXED IND 82NH 600MA 220MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 60 @ 350MHz
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008 (2520 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 220mOhm Max
Inductance 82 nH
Series CW252016
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 1GHz