DS03-254-06BE
CUI Devices
Producto No:
DS03-254-06BE
Fabricante:
CUI Devices
Descripción:
DIP SWITCH, SPST, 2.54 PITCH, RA
En stock : 502
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Number of Positions 6
Actuator Level Raised
Termination Style PC Pin
Voltage Rating 24VDC
Actuator Type Slide (Standard)
Current Rating (Amps) 25mA
Contact Finish Gold
Circuit SPST
Height Above Board 0.390" (9.90mm)
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Mechanical Life -
Product Status Active
Series DS03-254
Body Material Polybutylene Terephthalate (PBT)
Length 0.656" (16.66mm)
Electrical Life 2,000 Cycles
Mfr CUI Devices
Pitch 0.100" (2.54mm), Full