DS03-254-08BE
CUI Devices
Producto No:
DS03-254-08BE
DIP SWITCH, SPST, 2.54 PITCH, RA
En stock : 559
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Number of Positions 8
Actuator Level Raised
Termination Style PC Pin
Voltage Rating 24VDC
Actuator Type Slide (Standard)
Current Rating (Amps) 25mA
Contact Finish Gold
Circuit SPST
Height Above Board 0.390" (9.90mm)
Length 0.856" (21.74mm)
Electrical Life 2,000 Cycles
Mfr CUI Devices
Pitch 0.100" (2.54mm), Full