Hogar / Solenoids / DSML-0630-18P
minImg
DSML-0630-18P
Delta Electronics
Producto No:
DSML-0630-18P
Fabricante:
Delta Electronics
Descripción:
SOLENOID LATCH PULL PULSE 18V
Guía del usuario
Diameter - Shaft 0.250" (6.35mm)
Bushing Thread -
Termination Style Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Voltage - Rated 18VDC
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.200" L x 0.750" W x 0.750" H (29.46mm x 19.05mm x 19.05mm)
Product Status Active
Shaft Detail Clevis
DC Resistance (DCR) 8Ohm
Series DSML
Power (Watts) 40 W
Type Open Frame Latching (Pull)
Technology Electromechanical
Mfr Delta Electronics
Duty Cycle Pulse
Stroke Length 0.500" (12.70mm)