Hogar / Solenoids / DSML-1153-18E
minImg
DSML-1153-18E
Delta Electronics
Producto No:
DSML-1153-18E
Fabricante:
Delta Electronics
Descripción:
SOLENOID LATCH PULL INTER 18V
Guía del usuario
Diameter - Shaft 0.438" (11.13mm)
Bushing Thread -
Termination Style Quick Connect - 0.110"/0.187"
Voltage - Rated 18VDC
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.010" L x 1.000" W x 1.220" H (51.05mm x 25.40mm x 30.99mm)
Product Status Active
Weight -
Shaft Detail Clevis
DC Resistance (DCR) 16.8Ohm
Series DSML
Power (Watts) 20 W
Type Open Frame Latching (Pull)
Technology Electromechanical
Mfr Delta Electronics
Duty Cycle Intermittent
Stroke Length 0.750" (19.05mm)