DTM160CN120
TDK-Lambda Americas Inc
Producto No:
DTM160CN120
Descripción:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 150W
Guía del usuario
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Polarization -
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial), Medical
Form Desktop (Class I)
Output Connector Power DIN, 4 Pin
Approval Agency CE, UKCA
Input Connector IEC 320-C14
Size / Dimension 5.91" L x 2.76" W x 1.50" H (150.0mm x 70.0mm x 38.0mm)
Product Status Active
Weight -
Current - Output (Max) 12.5A
Series DTM160 (160W)
Power (Watts) 120 W
No Load Power Consumption 150mW
Region Utilized International
Cord Length 37.4" (0.95m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 12V
Standard Number 60601-1; 62368-1
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Package Box
Voltage - Input 80 ~ 264 VAC