EEF-CD0G560R
Panasonic Electronic Components
Producto No:
EEF-CD0G560R
Descripción:
CAP ALUM POLY 56UF 20% 4V SMD
En stock : 2553
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 18mOhm
Ratings -
Series SP-Cap CD
Type Polymer
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 56 µF