EEF-CS1A470R
Panasonic Electronic Components
Producto No:
EEF-CS1A470R
Descripción:
CAP ALUM POLY 47UF 20% 10V SMD
En stock : 5744
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 40mOhm
Ratings -
Series SP-Cap CS
Type Polymer
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Ripple Current @ High Frequency 3.2 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 47 µF