EEF-LL0G101R
Panasonic Electronic Components
Producto No:
EEF-LL0G101R
Descripción:
CAP ALUM POLY 100UF 20% 4V SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 18mOhm
Ratings -
Series SP-Cap LL
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 100 µF