EEF-UD0J121LR
Panasonic Electronic Components
Producto No:
EEF-UD0J121LR
Descripción:
CAP ALUM POLY 120UF 20% 6.3V SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 9mOhm
Ratings -
Series SP-Cap UD
Type Polymer
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Ripple Current @ High Frequency 3.4 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 120 µF