EEH-ZF1J560P
Panasonic Electronic Components
Producto No:
EEH-ZF1J560P
Descripción:
CAP ALUM HYB 56UF 20% 63V SMD
En stock : 4495
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 126 mA @ 100 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 30mOhm
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 150°C
Ratings AEC-Q200
Series ZF
Type Hybrid
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 840 mA @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 56 µF