ES1200/03DSFB
On Shore Technology Inc.
Producto No:
ES1200/03DSFB
Descripción:
CONN TERM STRIP 3CIRC 0.472"
En stock : 570
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -33°C ~ 105°C
Number of Rows 2
Barrier Type Enclosed
Top Termination Screws
Voltage Rating 300V
Color Natural
Current Rating (Amps) 30A
Terminal Screw Material Steel
Mounting Type Chassis, Panel
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Wire Gauge 10-20 AWG
Bottom Termination Closed
Series ES1200
Terminal Screw Finish Zinc
Mfr On Shore Technology Inc.
Pitch 0.472" (12.00mm)