ESD24VLB-TP
Micro Commercial Co
Producto No:
ESD24VLB-TP
Paquete:
2-DFN1006
Descripción:
TVS DIODE 24VWM 40VC 2DFN1006
En stock : 33370
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 20pF @ 1MHz (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 27V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 300W
Product Status Active
Supplier Device Package 2-DFN1006
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 40V
Package / Case 0402 (1006 Metric)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V (Max)