Hogar / TVS Diodes / ESDH3V3AE2-TP
minImg
ESDH3V3AE2-TP
Micro Commercial Co
Producto No:
ESDH3V3AE2-TP
Paquete:
0201-A
Descripción:
Interface
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 20A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 35pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 3.5V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 170W
Product Status Active
Supplier Device Package 0201-A
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 8.5V
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 3.3V (Max)