F01P025S05
Tamura
Producto No:
F01P025S05
Fabricante:
Tamura
Descripción:
SENSOR CURRENT FLUX GATE 25A AC
Guía del usuario
Polarization Bidirectional
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Response Time 0.3µs
For Measuring AC
Current - Supply (Max) 35mA
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Current - Sensing 25A
Series F01P
Accuracy ±1.8%
Sensitivity 25mV/A
Number of Channels 1
Package / Case Module
Sensor Type Flux Gate, Closed Loop
Linearity ±1%
Voltage - Supply 5V
Output Ratiometric, Voltage
Mfr Tamura
Frequency 300kHz