F6N1.50OR75
Techflex
Producto No:
F6N1.50OR75
Fabricante:
Techflex
Descripción:
SELF WRAP 1.5" X 75' ORANGE
Guía del usuario
Operating Temperature -70°C ~ 125°C
Color Orange
Material Polyethylene Terephthalate (PET), Halogen Free
Liquid Protection -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Type Attributes Split Flexible Tube
Series F6®
Type Self Wrap
Length 75.00' (22.86m)
Diameter - Inside, Non-Expanded 1.500" (38.10mm)
Environment Protection -
Mfr Techflex
Diameter - Outside, Non-Expanded -
Abrasion Protection Abrasion and Cut Resistant
Diameter - Inside, Expanded -
Wall Thickness 0.038" (0.96mm)