F6W0.75WH150
Techflex
Producto No:
F6W0.75WH150
Fabricante:
Techflex
Descripción:
SELF WRAP 3/4" X 150' WHITE
En stock : 1
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -70°C ~ 125°C
Color White
Material Polyethylene Terephthalate (PET), Halogen Free
Liquid Protection -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Type Attributes Split Flexible Tube
Series F6® Woven Wrap
Type Self Wrap
Length 150' (45.72m)
Diameter - Inside, Non-Expanded -
Environment Protection -
Mfr Techflex
Diameter - Outside, Non-Expanded 0.750" (19.05mm)
Abrasion Protection Abrasion Resistant
Diameter - Inside, Expanded -
Wall Thickness 0.027" (0.69mm)