F6Z2.25BK25
Techflex
Producto No:
F6Z2.25BK25
Fabricante:
Techflex
Descripción:
SELF WRAP 2.25" X 25' BLACK
Guía del usuario
Operating Temperature -45°C ~ 150°C
Color Black
Material Polyethylene Terephthalate (PET), Halogen Free
Liquid Protection -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Type Attributes Split Flexible Flat
Series F6® Flat
Type Self Wrap
Length 25.00' (7.62m)
Diameter - Inside, Non-Expanded 2.250" (57.15mm)
Environment Protection -
Mfr Techflex
Diameter - Outside, Non-Expanded -
Abrasion Protection Abrasion Resistant
Diameter - Inside, Expanded -
Wall Thickness 0.038" (0.96mm)
Features Clean Cut, Noise Reduction
Package Bulk
Width 2.362" (60.00mm)