FGN1.50BK100
Techflex
Producto No:
FGN1.50BK100
Fabricante:
Techflex
Descripción:
EXPAND SLEEVE 1.5" X 100' BLACK
En stock : 10
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -70°C ~ 650°C
Color Black
Material Fiberglass, Resin Coated, Halogen Free
Liquid Protection Gasoline Resistant
Material Flammability Rating UL VW-1
Product Status Active
Type Attributes Expandable
Series Insultherm®
Type Sleeve
Length 100' (30.48m)
Diameter - Inside, Non-Expanded 1.500" (38.10mm)
Environment Protection -
Mfr Techflex
Diameter - Outside, Non-Expanded -
Abrasion Protection Abrasion and Cut Resistant
Diameter - Inside, Expanded 2.625" (66.68mm)
Wall Thickness 0.061" (1.55mm)