FHH1.50NT50
Techflex
Producto No:
FHH1.50NT50
Fabricante:
Techflex
Descripción:
EXPAND SLEEVING 1.5" X 50' NAT
Guía del usuario
Operating Temperature -70°C ~ 650°C
Color Natural
Material Fiberglass, Halogen Free
Liquid Protection -
Material Flammability Rating UL VW-1
Product Status Active
Type Attributes Expandable
Series Insultherm® Ultraflex Pro
Type Sleeve
Length 50.00' (15.24m)
Diameter - Inside, Non-Expanded 1.500" (38.10mm)
Environment Protection -
Mfr Techflex
Diameter - Outside, Non-Expanded -
Abrasion Protection Abrasion Resistant, Fray Resistant
Diameter - Inside, Expanded 2.125" (53.97mm)
Wall Thickness 0.035" (0.89mm)