FHN0.75NT100
Techflex
Producto No:
FHN0.75NT100
Fabricante:
Techflex
Descripción:
EXPAND SLEEVING 3/4" X 100' NAT
En stock : 1
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -70°C ~ 650°C
Color Natural
Material Fiberglass, Halogen Free
Liquid Protection -
Material Flammability Rating UL VW-1
Product Status Active
Type Attributes Expandable
Series Insultherm® Ultraflex
Type Sleeve
Length 100' (30.48m)
Diameter - Inside, Non-Expanded 0.750" (19.05mm)
Environment Protection -
Mfr Techflex
Diameter - Outside, Non-Expanded -
Abrasion Protection Abrasion Resistant
Diameter - Inside, Expanded 0.875" (22.22mm)
Wall Thickness 0.024" (0.61mm)