HPC1/2C101K
KOA Speer Electronics, Inc.
Producto No:
HPC1/2C101K
Paquete:
Axial
Descripción:
LEADED RESISTOR CERAMIC ANTI PUL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Ceramic
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)
Temperature Coefficient -700/ -1800ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 100 Ohms
Series HPC
Power (Watts) 0.5W, 1/2W