HPC1C682K
KOA Speer Electronics, Inc.
Producto No:
HPC1C682K
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Ceramic
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Size / Dimension 0.170" Dia x 0.630" L (4.32mm x 16.00mm)
Temperature Coefficient -900/ -1900ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 6.8 kOhms
Series HPC
Power (Watts) 1W