HPC2C103K
KOA Speer Electronics, Inc.
Producto No:
HPC2C103K
Paquete:
Axial
Descripción:
LEADED RESISTOR CERAMIC ANTI PUL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Ceramic
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.906" L (5.00mm x 23.00mm)
Temperature Coefficient -900/ -1900ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 kOhms
Series HPC
Power (Watts) 2W