HPC3C562K
KOA Speer Electronics, Inc.
Producto No:
HPC3C562K
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Ceramic
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Size / Dimension 0.295" Dia x 1.024" L (7.50mm x 26.00mm)
Temperature Coefficient -900/ -1900ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 5.6 kOhms
Series HPC
Power (Watts) 3W