HPC5C4R7M
KOA Speer Electronics, Inc.
Producto No:
HPC5C4R7M
Paquete:
Axial
Descripción:
LEADED RESISTOR CERAMIC ANTI PUL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Ceramic
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Size / Dimension 0.311" Dia x 1.752" L (7.90mm x 44.50mm)
Temperature Coefficient -500/ -1300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 4.7 Ohms
Series HPC
Power (Watts) 5W