HSC250100RF
TE Connectivity AMP Connectors
Producto No:
HSC250100RF
Descripción:
RES CHAS MNT 100 OHM 1% 250W
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 1.654" (42.00mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 4.291" L x 2.874" W (109.00mm x 73.00mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Flanges
Resistance 100 Ohms
Series HS, CGS
Power (Watts) 250W