L0201C39NJRMST
KEMET
Producto No:
L0201C39NJRMST
Fabricante:
KEMET
Paquete:
0201
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
INDUCTOR WW SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 4 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 50 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 2.4Ohm Max
Inductance 39 nH
Series L-RMS
Type Multilayer
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.5GHz