L0201C5N1SRMST
KEMET
Producto No:
L0201C5N1SRMST
Fabricante:
KEMET
Paquete:
0201
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
INDUCTOR WW SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 7 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 150 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings -
DC Resistance (DCR) 400mOhm
Inductance 5.1 nH
Series L-RMS
Type Multilayer
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 5GHz